espati.lv

Kā ĢĒRBT bērnu ZIEMĀ - vienkāršā FORMULA

Kā ĢĒRBT bērnu ZIEMĀ - vienkāršā FORMULA

Autors: Linda Krūmiņa
Foto: fotalia.com
2015. gada 6. janvāris

>   Izdrukāt
>   Nosūtīt

Ja esi māmiņa, tad noteikti zini, cik grūti reizēm ir saprast, kā ģērbt savu mazuli ziemā! Vienmēr šķiet, ka saģērbjot par plānu, mazais var nosalt un saslimt, bet pārāk satuntulējot bērnu, tam slapja visa mugura un – atkal slimība var būt klāt. Kāds ir zelta vidusceļš? Piedāvājam tev ļoti īsu un ļoti vienkāršu formulu, kuru vērts atcerēties un ņemt vērā!

VIENKĀRŠĀ FORMULA. Tev ir jāņem vērā tikai divas lietas – vai tavs bērns vēl guļ ratiņos, vai jau iet ar savām kājiņām, kā arī – kas tev pašai ir mugurā. Formula ir šāda:

  • Ja tavs mazulis vēl guļ ratiņos, tad, ejot ziemīgajās pastaigās, velc viņam mugurā vienu kārtiņu drēbju VAIRĀK, kā tas ir tev pašai! Tas tamdēļ, ka tu ej ar kājām, kusties, bet mazais vien guļ ratiņos un fiziski nepiepūlas. Tādēļ arī viņam vajadzīga viena kārtiņa drēbju vairāk, lai mazulis nesaltu un justos komfortabli.
  • Ja tavs mazulis jau staigā, tad, ejot ziemīgajās pastaigās, velc viņam mugurā vienu kārtiņu drēbju MAZĀK, kā tas ir tev pašai! Tas tamdēļ, ka tu esi pieaugusi un tavi soļi – vismaz divas reizes lielāki, kā bērnam. Mazais patērē divtik enerģijas, lai tiktu līdzi tavam tempam! Tādēļ vajadzīga viena kārtiņa drēbju mazāk, lai mazulis nepārkarstu, nesasvīstu un tādēļ – nesaslimtu.

KO VĒL ATCERĒTIES? Vēl divas lietas – pirmkārt, nekad nesatuntulē mazuli tā, ka tam mutei ir priekšā šalle! Tev jāļauj mazulim brīvi elpot svaigo gaisu, jo tieši tādēļ taču tu viņu ved pastaigāties! Ja šalle būs priekšā mutei, tad mazulis visu laiku elpos vien savu izelpu, šalle paliks mitra, sasals, un atkal – te ir iespēja saslimt, kā arī apsaldēt maigo sejas ādu. Otrkārt – ir vērts ņemt vērā, no kāda auduma ir šūtas mazuļa drēbes. Protams, ka vislabākie IR dabīgie, ne sintētiskie audumi, kas ļauj tava bērna ķermenim elpot. Satinot bērnu sintētikā, tu viņu ieliec tādā, kā vakuumā, kas nav labi, jo pastiprina svīšanu – slapja mugura, slapja piere un saaukstēšanās būs klāt.

Lasi arī - MAZĀ cilvēka pirmā ZIEMASaistītie raksti

Tava mazuļa PIRMĀ ZIEMA - pats svarīgākais, kas JĀZINAPastāsti draugiem: draugiem.lv twitter.com twitter.com

> Komentēt

Zita (viesis), 2015. gada 7. janvāris, 16:10

Paldies, beidzot sakarīgs padoms. Savādāk ir briesmīgi noskatīties uz pārtuntulētiem bērniem.

Ziņot par nekorektu komentāru
Ulla (viesis), 2015. gada 8. janvāris, 09:44

Vienkārši un konkrēti bez gariem bla bla bla

Ziņot par nekorektu komentāru
ja? (viesis), 2016. gada 11. janvāris, 15:59

Par to ''sintētiku'' galīgi garām. Visas termoveļas, sporta membrānas, ''Thinsulate'' materiāls, flīss utt- visi vieglie, elpojošie un aktīvām kustībām īpaši piemērotie materiāli ir vispatīkamākie kustīgam dzīvesveidam ārā ziemā. Paskatieties uz slēpošanas kalna- neredzēsiet pieaugušo vilnas biksēs un kažociņā no trušādas vai vilnas mētelī.

Ziņot par nekorektu komentāru
inga (viesis), 2016. gada 12. janvāris, 23:09

es tā padomāju- he, par 1 kārtu plānāk nekā mani? Ja man ir džinsi uz plikas kājas, krekliņš, džemperis un virsjaka? Kur tur 1 kārtu noņemt? Kaut kas nav kārtībā ar to aprēķinu.

Ziņot par nekorektu komentārukontakti    |    reklāma    |    espati.lv    |    kļūsti par autoru    |    saistību atruna