espati.lv

AUGSTI papēži grūtniecības laikā - VAR vai NEVAR?

AUGSTI papēži grūtniecības laikā - VAR vai NEVAR?

Autors: Madara Ozoliņa
Foto: fotalia.com
2015. gada 18. marts

>   Izdrukāt
>   Nosūtīt

Jautājumi grūtniecibas laikā par to, ko drīkst un, ko nedrīkst darīt, no topošās māmiņas var birt kā no pārpilnības raga. Bet kā ir ar augstpapēžu kurpēm? Vai grūtniece drīkst vilkt augstpapēžu kurpes? Kā tas var ietekmēt topošo māmiņu un bērniņu? Par to šoreiz!

Ieteicamākais papēžu augstums grūtniecības laikā ir 3-4 cm. Katra grūtniece pati izvēlas, kādus apavus izvēlēties, tomēr der atcerēties, ka augstpapēžu kurpes izmaina stāju, jo ķermenis tiek koncentrēts vairāk uz priekšu un tiek radīta papidus slodze gan mugurai, gan kāju ikriem. Ja nu tomēr gadās kāds izņēmums un nepieciešamības gadījumā topošajai māmiņa jāvelk augstāki papēži, vēlams, lai ilgstoši nevajadzētu atrasties uz kājām, staigāt.

Grūtniecības laikā, sievietei rodas svara pieaugums, kas ne reti var izmainīt arī sievietes stāju. Ir veikti vairāki pētījumi, kas pierāda, ka grūtniecības laikā 45% sieviešu pietūkst kājas, 37% pietūkst potītes, savukārt 16% sieviešu saskaras ar papēžu sāpēm. Turklat, grūtniecības laikā sievietei izdalās hormons, kas palielina muskuļu un saišu elastību, kas rada papildus slodzi ceļiem un kājām.

Gaidību laikā sievietei mainās stāja un augsto papēžu dēļ var rasties mugurkaula problēmas, jo fiziloloģiski mainās smaguma centrs uz priekšu. Tas, ka topošā māmiņa izvēlas augstus papēžus var kaitēt arī gaidāmajam mazulim, jo augsti papēži ne vienmer ir tie stabilākie un palielinās risks paklupt vai nokrist.

Topošās māmiņas, saudzējiet sevi un savu gaidāmo mazuli, izvēlototies ērtus un grūtniecības laikam piemērotus apavus!

 


Saistītie raksti

Ja nespēj atturēties no smēķēšanas...

5 KNIFI, kas jāņem vērā, izvēloties GRŪTNIEČU apģērbu

Brīdis, kad viss mainās...

Maziņš un vēl mazāks jeb bērni ar NELIELU vecuma starpību

Sekss pēc dzemdībām – kad drīkst?Pastāsti draugiem: draugiem.lv twitter.com twitter.com

> Komentēt

kontakti    |    reklāma    |    espati.lv    |    kļūsti par autoru    |    saistību atruna